Absinthová brožura

Absinthová brožura

Práce z hodin grafického designu na VOŠG v Jihlavě. Kombinace technik – malba vodovými barvami, kresba tuší a finalizace ve Photoshopu.

Úkolem bylo vytvořit brožuru na libovolné téma. Nevím, jestli za to mohli prokletí básníci, nebo to prostě táhne každého umělce v určitém věku, každopádně jsem v té době byl velice zaujatý kouzlem Absinthu. A myslím tím ten původní Absinth.

Ten s rituálem, kdy necháte překapat přes kostku cukru položenou na speciální děrované lžičce ledovou vodu přímo do Absinthu. Nápoj pak změní barvu z průhledné zelené na mléčnou bílou, protože se v něm zviditelní rozpuštěné bylinky.

Asi ale pochopíte, že když to dneska výrobci ženou hlavně na profit, tak se absint vyrábí dost odlišně, než udávají původní receptury. Povšimněte si pojmenování absint vs. Absinth.

Jen pro zajímavost dodám, že momentálně jsem konzumaci veškerého alkoholu odložil na neurčito a “změněné stavy vědomí” prozkoumávám bez nějakých vnějších látek. Velice zajímavá zkušenost, pamatovat si všechny ty párty a být další ráno bez kocoviny 🙂

Skills

Posted on

Jan 15, 2011

Leave a Reply